Hamit Çelik'ten görkemli açılış..

Sosyetenin ünlü markası Dodo Beach ve Dodo Steak House markalarının sahibi. Eski Çekmeköy Spor Kulübü Başkanı ve Hamit Çelik GYO markası ile çok sayıda butik inşaat yapan, Çekmeköy’ün tanınmış İşadamı Hamit Çelik uzun bir zaman sonra, Çekmeköy’e güzel bir açılış ile geri döndü.

Açışa siyasetten iş dünyasına yoğun katılım

Deprem Sismik İzolatörü konusunda Türkiye’nin öncü, yerli ve Milli markası Özdekan Kauçuk A Ş Firmasının ürettiği Deprem İzolatörlerinin artık İstanbul Bölge Satış ve Çözüm Merkezi Hamit Çelik sayesinde Çekmeköy’de olacak. Çavuşbaşı Yolu üzerinde Mimar Sinan Mahallesi’nde muhteşem bir açılış ile hizmete giren firmanın açılış kurdelesini, CHP Grup Başkan Vekili ve CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, Ekranların deprem konusunda ünlü yüzü Jeolog, Akademisyen Prof.Dr Şükrü Ersoy, Özdekan Kauçuk Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Korkmaz, Özdekan Kauçuk satış sorumlusu İnşaat mühendisi Rıdvan Güzel, Hamit Çelik GYO Genel Koordinatörü Ümit Şener ve çekmeköy Girne Koleji Kurucusu İlhami Yıldız birlikte kesti.

Hamit Çelik'ten görkemli açılış

Düzenlediği görkemli açılışları ile de Çekmeköy’de dikkat çeken İşadamı Hamit Çelik, bu mutlu gününde kendisini yalnız bırakmayan dostlarını unutmayacağını belirterek çok teşekkür etti.
Özdekan Kauçuk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Korkmaz ‘ Öncelikle açılışımıza katılım sağladığınız için çok teşekkür ediyorum. İstanbul çözüm ortağımız Hamit Bey ile inşallah deprem İzolatörü işini daha da ilerleteceğiz. Yerli ve milliyi üretmiş olmaktan çok mutluyuz. Deprem kuşağı bir ülkedeyiz başkanlarımız ve milletvekillerimizin desteği bizler için çok değerli tekrar çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Deprem uzmanı şükrü Ersoy'dan dikkat çeken mesaj

Prof.Dr Şükrü Ersoy ise “ Özdekan firmasının güzel bir ürünü olan deprem izolatörü için buradayız. Ülkemiz bir deprem ülkesi, depremler kaçınılmaz ve ülkemizde depremlerle nasıl mücadele edeceğiz, Savaşacağız? Aksine savaşmayacağız, uygun binalar, güvenli binalar yaptıktan sonra herhangi bir tehlike olmayacaktır. Çünkü Ülkemiz cennet bir ülke kaçacağımız geçeceğimiz bir yerimiz yok, dolayısıyla tedbirlerimizi aldıktan sonra hiçbir şey olmayacaktır. Bu alacağımız tedbirler arasında ki önlemlerden biriside sismik izolatörlerdir. Sismik izolatör dediğimiz olay, deprem kuvvetlerinin binaya gelmesini önleyen, kesen aynı arabalarda ki amortisör gibi bir tesisat, dolayısıyla böyle önemli bir tesisatın yerli ve milli olması benim için çok mutluluk verici bir şey, yurt dışında da çok örnekleri var ama bu projenin arkasında çok uzun yıllarca devam etmiş ar-ge çalışmaları, mühendislerin ve araştırmacıların emeği var. Ben onları kutluyorum ve hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.