Çekmeköy Sevenler Platformundan kamuoyuna açıklama…

Uzun zamandır Çekmeköy’de gündem oluşturan Çekmeköy Sevenler Platformu merakla beklenen başkanını da seçti. Gönülülerden oluşan Platformun başkanlığına Çiğdem Ekti seçildi. Başkan Ekti yayınladığı açıklama derneğin oluşumunu, hedefini ve ne amaçla bir araya gelindiği noktasında kamuoyunu bilgilendirdi.

Başkan Çiğdem Ekti’nin açıklaması şöyle;

SEVGİLİ ÇEKMEKÖYLÜLER;

Çekmeköyü Sevenler Plâtformu, ilçemizde yaşayan vatandaşların çocuklarına daha yaşanır bir Çekmeköy bırakmak için gönüllülerin bir araya gelerek kurduğu bir oluşumdur.

Çekmeköyü Sevenler Plâtformu olarak ana amaçlarımız arasında, Çekmeköy'ün Siyasi Partiler tarafından halkın tercihine bakılmadan yukarıdan indirme adaylar ile yönetilme kaderine mahkum edilmesini istemiyoruz.

Çekmeköy sokaklarını bilmeyen, ilçede yaşayan halkı tanımayan ve ilçe halkı ile hiçbir istişare içerisinde bulunmayan kişi ve kişilerin, Çekmeköy de vatandaş desteğinden çok Siyasi Partilerin gücünden aldığı güç ile ilçemize Belediye Başkan Adayı olarak diretilmesinin önüne geçmek ve engel olmaktır.

Değerli Hemşerilerimiz,

Çekmeköylü olup ta ilçemizde yaşayan siz değerli hemşerilerimizin bile kabul ve destek görmeyen kişilerin aday adayı olarak ortaya çıkması Çekmeköy halkını rahatsız ediyor.

Çekmeköyü Sevenler Plâtformu olarak sizlerden gelen bu rahatsızlığa kayıtsız kalamazdık.

Çekmeköyü Sevenler Plâtformu olarak sokakta parkta Çekmeköy'ün her noktasında dolaşırken duyduğumuz bir isim üzerine çalışmalar başlattık.

Çekmeköy ilçemize Belediye Başkan Adayımız olarak sizlerle paylaştığımız Hasan Öztürk, tüm samiyetimiz ile söylüyorum ki adaylık konusunda hiç haberi ve niyeti yoktu.

Çekmeköyü Sevenler Platformu olarak sokakta Hasan Öztürk için dolaşırken olumsuz hiçbir tepki almadı, hatta çok olumlu tepkiler aldık.

Hasan Öztürk'e yaptığımız görüşmeler de halktan gelen Belediye Başkan Adayı taleplerini ilettik. Hasan Öztürk aday olarak çıkmak niyetinde olmadığını belirtti.

Ancak, Çekmeköy'ü çok iyi tanıyan ve halkını çok seven sayın Öztürk'ü ikna etmek için bizlere destek verin veya daha iyi bir aday varsa lütfen bizler ile paylaşın. Bildireceğiniz bu insanı Çekmeköy'ü Sevenler plâtformu olarak biz öne alalım.

Değerli Hemşehrimiz, Çekmeköy rant bölgesi değildir. Dışardan gelen adaylar hizmet aşkından ziyade Rant hevesi ile ilçemize geliyorlar. Buradan o adaylara sesleniyoruz "Çekmeköy Rant Bolgesi değildir". duyurulur.

Ahmet Poyraz Başkanımıza bugüne kadar yaptığı tüm hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Partisinin Üç dönem kuralı olduğundan dolayı aday olamayacağını düşünüyorum. Eğer tekrar aday olursa Çekmeköy'ü Sevenler platformu Ahmet Poyraz'ı destekleyecektir. Üstün hizmetleri olan bir belediye başkanıdır.

Çekmeköy'ü Sevenler Platformu olarak simit projemizi biliyorsunuz. İnanın ki bizler bu işi kendi aramızda hallediyoruz.Ayşe Abla 50 simit, Ahmet Amca 20 simit, Fatma Abla 30 simit diyerek aramızda toplayarak, günlük ortalama 2000 simit ve meyve suyu parası topluyoruz ve okullarda dağıtıyoruz.

Bu plâtformda her kesimden her memleketten insanlar var. Katılımcı olan ve bizleri destekleyen tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Tekrar belirtmek isterim ki, bu plâtform kimsenin kirli emeli olan bir yer değildir. Doğayı ve insanları seven, insan haklarına saygılı, betonlaşmaya hayır diyen, sokaklarımızı ve çevremizi temiz tutan, yaşanabilecek bir Çekmeköy için mücadeleyi esas almıştır. Bu plâtformda kimsenin maddi bir çıkarı yoktur.

Amacımız, daha güzel bir Çekmeköy için ,ilçemizi güzel insanların yönetsin.

Kamuoyuna Duyurulur!

Başkan Çiğdem Ekti

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!