Çekmeköy’de sokağın sesini dinlemeyen kaybeder!
Çekmeköy’de yerel seçim yarışı iyiden iyiye alevlenirken, partililerin aday belirleme stratejileri sonucu belirleyeceği konuşuluyor. Sokağın sesini dinlemeyen, yanlış ve dayatma adayla hiçbir partinin seçimi alamayacağı herkesin malumu.
Mart 2024 yerel seçimleri için aday adayları kulis çalışmalarına başladı. Aday adaylık başvuru süreci önümüzdeki ay başlayacak. Asıl merak edilen ise partilerin adaylık süreci ile ilgili nasıl bir strateji uygulayacağı. Özellikle bıçak sırtı olan bazı ilçelerde ‘Aday ismi’ büyük önem taşıyor. Bu ilçelerden biri de kuşkusuz Çekmeköy.
Şimdiden bir çok isim kulis çalışmasına başlarken, kimi aday adayı ise zamanı gelince çıkış yapmayı bekliyor. CHP’de bir çok aday adayı kurultay sonrasına hazırlanmış gibi. Kurultayda çıkacak sonuca göre pozisyon almaya çalışacaklar. CHP’de aday ismi seçimin kaderini değiştirecek gibi. Dışarıdan, ithal bir adayla bu seçimin alınamayacağını herkes görüyor. Ancak Çekmekmeköylü herkesimden oy alabilecek, vizyoner, yeni ve genç bir isimle bu mümkün gözüküyor. Böyle bir isimi de kamuoyu araştırmaları ve anketlerle belirlemek mümkün. CHP bu yerel seçimi de kaybetmek istemiyorsa sokağın sesini dinlemeli.
Ak Parti’ye gelince… Ak Parti yanlış ve dayatma bir adayla Çekmeköy’de iktidardan olabilir. Genel merkez tarafından kamuoyu ve anket çalışmalarının yapıldığı biliniyor. Ve bu sonucun aday belirlemede etkili olacağı konuşuluyor. Ak Partililer öncelikle ithal ve dayatma bir aday görmek istemiyor. Sokakta bunu sıklıkla dile getiren isimler var. İkincisi ise yanlış aday. Sokakta karşılığı olmayan hatta antipatik gelebilecek bir ismin aday gösterilmesi tabanda büyük rahatsızlık yaratacağı açıkça görülüyor. Partililer; Sokakta karşılığı olan, halktan biri, her kesimden oy alabilecek, mütevazi bir isimle seçimi rahat kazanacaklarına inanıyor.
İyi Parti’nin varlık göstermesi ile ancak iyi bir isimle mümkün görünüyor. Bu ismin partisine artı iki kat daha oy getirmesi ile mümkün gözüküyor.
Son kararı elbette partilerin karar organları ve genel başkanları verecek. Çekmeköy’de seçimin çantada keklik olmadığını sokakta herkes görüyor…
Benzer Haberler
İBB, SGK’ya olan borcunu açıkladı
İşgal edilen Tuzla Halk Plajı kullanıma yeniden açıldı
Kartal sahilindeki karavanlar kaldırıldı
100 günde 20 proje. İmamoğlu'ndan Alper Yeğin'e büyük övgü
Nicolas Anelka depremi! Şok sözlerle ayrıldığını açıkladı
Üsküdar Belediyesi milyonluk arsaları ve daireleri satışa çıkardı
Sektörün lider markası Albayrak Beton’dan, 20 milyon TL’lik yeni yatırım
ORHAN ÇERKEZ’DEN ÇEKSİAD’A ZİYARET: PROJE VE YATIRIMLARDA İŞBİRLİĞİ