Alper Yeğin’den uyarı!: Belediye başkanı çalışanlarına baskı yapıyor
Metro İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alper Yeğin, Sancaktepe Belediye Başkanının belediye çalışanlarına oy kullanabilmeleri için akrabalarını ilçeye kaydettirmeleri için baskı yapıldığını iddia etti. Yeğin hukuki olarak takipçi olduklarını söyledi.
Bilindiği gibi Yerel seçimlerde farklı bir adreste oy kullanacak olan seçmenlerin de seçim takviminin başlangıcından üç ay önce adres değişikliğini yapmaları gerekiyor ve yasa gereğince bu işlemleri yapmak için son tarih 1 Ekim 2023. Metro İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alper Yeğin, konu ile ilgili önemli uyarıda bulundu. Alper Yeğin, sosoyal medya hesabından Sancaktepe Belediye Başkanının belediye çalışanlarına oyo kullanabilmeleri için akrabalarını ilçeye kaydettirmeleri için baskı yapıldığını iddia etti.
Yeğin’in açıklaması şu şekilde:
SANCAKTEPE HALKININ DİKKATİNE !!!
Sancaktepe Belediyesi çalışanlarına, akrabalarını Sancaktepe’ye kaydettirmeleri için belediye başkanı tarafından baskı yapıldığı bilgisi var. Emekçi arkadaşlarımız bilsin ki hukuk da arkalarında biz de arkalarındayız.
6 ay sonra sosyal demokrat belediyecilikle huzur içinde çalışarak emeklerinin karşılığını alacaklar. Sancaktepe Belediyesi başkanı da bilsin ki çaresizlikten gelen zorbalığı seçimi kaybetmesine engel olmayacak.
Sancaktepe hakettiği doğru yönetimle buluşacak.
Benzer Haberler
İBB, SGK’ya olan borcunu açıkladı
İşgal edilen Tuzla Halk Plajı kullanıma yeniden açıldı
Kartal sahilindeki karavanlar kaldırıldı
100 günde 20 proje. İmamoğlu'ndan Alper Yeğin'e büyük övgü
Nicolas Anelka depremi! Şok sözlerle ayrıldığını açıkladı
Üsküdar Belediyesi milyonluk arsaları ve daireleri satışa çıkardı
Sektörün lider markası Albayrak Beton’dan, 20 milyon TL’lik yeni yatırım
ORHAN ÇERKEZ’DEN ÇEKSİAD’A ZİYARET: PROJE VE YATIRIMLARDA İŞBİRLİĞİ